Drapaki dla kotków w Twoim bloku

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kota, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to zatem jego normalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, zużytej tkanki. Jeżeli Twój kot ma tendencję do rysowania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i fotele, wyjściem może być przystosowany do jego potrzeb drapak.
Poszczególne typy różnią się od siebie układem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, zaś wybór istnieje naprawdę bogaty. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są generalne reguły wybierania tegoż rodzaju akcesoriów też jak dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Pupil ścierając pazurki używa do tego dużą część swojej siły, oraz ciało zgina w mocny łuk. Takie postępowanie czyni, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim trwały, tak ażeby nie zagroził naszemu kotu. Właściwym podejściem są np. moduły przywiązane do ściany, które wytrzymują znaczny wpływ i dodatkowo tworzą świetną propozycję, chociażby dla dużych kotów. Szukając drapak obejrzyj, czy jest podparty na mocnej podwalinie dodatkowo czy strona wewnętrzna porządnie dochodzi do podłogi.
Dokonując wyboru weź pod uwagę wskazania producenta, co do tego, dla jakiej wielkości kotka kierowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz kot, tym większy napór wywrze podczas wycierania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być niewątpliwie solidny.

Dobrana wysokość

Obojętnie od tegoż, czy bierzesz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl żeby dostosować jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być przystosowana do wielkości zwierzaka, tak by mógł on naprostować łapki oraz wyciągnąć ciałko. Koty rasy dużej chcą specjalnych, wielgachnych dodatków, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior nasyci się podstawowym artykułem; możemy też wybrać drapak, jaki będzie rósł łącznie z nim.

Jakość a zastosowane produkty

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być wyprodukowany z wysokiej klasy produktów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który wyśmienicie akceptuje kontakt z kocimi pazurami. Taki zestaw obicia zrobi, iż na przedmiocie nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych rodzajów drapaków w różnej formie. Te najskromniejsze to deska przewiązana specjalnym sznurkiem, nader wyszukane wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują jeszcze drapaki, zaprojektowane tak, by spełniać jednocześnie
funkcję łóżka oraz które obite są mocną, wszak wygodną gąbką.
zamów drapak na https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno piękny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi się stać ozdobą pomieszczenia również dobrym terenem zabaw dla naszego pupila. Znacznie powiększone są tzw. kocie baszty, które umożliwiają dopilnować pazurki, ale są też legowiskiem i także miejscem do zabaw. Takie podejście świetnie sprawdzi się, jeżeli posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki naraz, i nawet stosować drapak do wspólnych igraszek.
Duży wybór rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, iż dowolny właściciel kotów wyszuka w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i wywoła radość kotka.