Furminator – czyli mała rewolucja w usuwaniu nadmiaru sierści

Furminator jest urządzeniem, po które sięga coraz więcej osób. Bardzo dobrze sprawdza się w domowej, jak również profesjonalnej pielęgnacji zwierząt. Nie służy do rozczesywania sierści jak zwykła szczotka. Przyrząd ten usuwa w dużej mierze martwy podszerstek zwierzęcia, podczas gdy okrywowa warstwa sierści pozostaje nienaruszona. Dostępny dla psów, kotów, innych małych zwierząt oraz co ciekawe koni.

Jak wygląda furminator i jak go używać?

Urządzenie Furminator jest bardzo proste w budowie. Składa się z wygodnego uchwytu zakończonego metalowym grzebieniem z małymi ząbkami. Wszystkie metalowe elementy wykonane zostały ze stali nierdzewnej, dzięki czemu można bez obaw płukać urządzenie pod wodą. Oryginalne modele posiadają również w zestawie osłonkę na ząbki grzebienia.

Używa się go podobnie jak typową szczotkę do sierści. Furminator wówczas usuwa martwy podszerstek nie podrażniając przy tym skóry zwierzęcia. Można go stosować bez ograniczeń czasowych a regularnie używany zauważalnie i w krótkim czasie zmniejszy ilość wypadającej sierści.

furminator

Czy to rzeczywiście rewolucyjne urządzenie?

Tak, ponieważ do czasu pojawienia się na rynku tego typu urządzeń było mniej. Furminator jest już w tym momencie dostępny do kupienia w większości sklepów zoologicznych. Stacjonarnie, jak również w sprzedaży wysyłkowej. W wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Do sierści krótkiej oraz długiej. Posiada oczywiście wady takie jak cały czas wyższa cena niż w przypadku innych szczotek i grzebieni dla zwierząt. Dodatkowo na początku stosowania niektóre zwierzęta wyraźnie okazują niechęć do używania urządzenia innego niż tradycyjna szczotka, jednak bardzo szybko przekonują się, że to nie jest takie straszne. Pamiętać również należy, że Furminator nie rozczesuje kołtunów i splątanej sierści. Zalety z zakupu i stosowania zdecydowanie górują w przypadku tego urządzenia.

Bez trudu znajdziemy i dopasujemy odpowiedni Furminator dla każdego psa oraz  kota. Należy zwrócić uwagę na długość sierści i wielkość zwierzaka. Usuwanie podszerstka to tylko jeden z ważnych elementów pielęgnacji sierści ale warto zacząć właśnie od niej. Furminator również z łatwością usunie wszelkie drobinki zanieczyszczeń oraz łupież.

Furminator w codziennej pielęgnacji sierści.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, urządzenie doskonale sprawdzi się w usuwaniu drobinek brudu i łupieżu z sierści. Nie podrażnia ani nie drapie skóry zwierzęcia. W krótkim czasie zauważymy wyraźną poprawę stanu skóry oraz przede wszystkim sierści. Z każdym użyciem dostrzeżemy  coraz mniejszą utratę owłosienia. Nie da się całkowicie zlikwidować problemu linienia jednak można go zredukować bardzo wyraźnie, w czym Furminator doskonale pomaga. Zdecydowanie jest to w pewnym sensie rewolucja w pielęgnacji a prostota rządzenia i przede wszystkim walory użytkowe zadowolą wiele osób. W gospodarstwach domowych oraz w komercyjnym zastosowaniu Furminator sprawdzi się wyśmienicie. Pielęgnacja sierści będzie dużo łatwiejsza a wyraźnie mniejsza ilość wypadającej sierści i poprawa jej stanu wizualnego to główne zalety tego urządzenia.