Karma dla czworonoga – sucha lub mokra?

Karmy dla juniorów – propozycja marki Pedigree
Firma Pedigree od lat zajmuje się produkcją karm dla czworonogów. Zgodnie z oczekiwaniami konsumentów w ich ofercie można wyszukać karmy dla dojrzałych piesków, a dodatkowo i takie przystosowane dla szczeniąt. Stanowi więc to szczególnie ważne dlatego, iż zapotrzebowanie na składniki żywieniowe szczeniąt oraz psów dużych wyraźnie się różni. Zatem z czego komponuje się karmy Pedigree dla juniorów? Które składniki odżywcze dostarcza? W owym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i także opisać propozycję marki Pedigree.
Z wiedzą o szczeniętach firma Pedigree zbudowała dwa typy żywności: karmy suche i dodatkowo karmy mokre. Jeżeli chodzi o te pierwsze w kolekcji firmy odkryjemy 4 warianty karm: karma Pedigree junior z kurczakiem przeznaczna dla wszystkich odmian czworonogów oraz 3 warianty karm dane dla piesków ras małych wielkich oraz średnich: karmy Pedigree z kurczakiem oraz ryżem. Każda sucha żywność Pedigree została skomponowana przez szereg doświadczonych ekspertów z myślą o tym, aby umożliwić szczeniętom najzdrowszy rozwój. W składzie karmy odszukamy przede wszystkim mięsko z kurczaka oraz ryż, które są idealne dla łagodnych żołądków małych piesków. Ponadto karmy Pedigree junior wzbogacona jest o komplet witamin i minerałów w takiej ilości jaka jest potrzebna szczeniętom w czasie dużego rozwoju. Obok atutów odżywczych warto zarówno wspomnieć o plusach smakowych. Produkty o smaku kurczaka są jedynymi spośród najchętniej spożywanymi przez szczenięta. Skład karmy suchej junior jest niezwykle prosty. Obejmuje zboża, sporą ilość mięska (26%), oleje plus tłuszcze plus substancje mineralne. Wespół z suchą karmą Pedigree dostarczasz swojemu szczeniakowi witamin takich jak: witamina A, E, D3, potas, miedź, mangan, sód i cynk.
Sprawdź najlepsze karmy dla psów https://www.krakvet.pl/karmy-akcesoria-dla-psow-c-23.html
Prócz karmy suchej marka sprzedaje także mokry pokarm Pedigree junior. W propozycji są dwa rodzaje: mokra karma Pedigree junior w puszce (o smaku kurczaka w galaretce oraz cielęciny w galaretce) i mokra karma Pedigree Junior w torebce (o smaku kurczaka z ryżem). Każde opakowanie (zatem zarówno karma Pedigree w puszce bądź w saszetce) posiada świeże mięsne kawałki zanurzone w galaretce, która sprzyja przyjmowanie elementów odżywczych wprowadzonych w żywności. Dzięki temuż żywność jest nie zaledwie znakomita, lecz także odpowiednia i niskokaloryczna. Mokra karma Pedigree Junior posiada makroskładniki odpowiedzialne za twarde i także zdrowe kości (czyli wapń plus fosfor), podnoszące odporność (witamina E plus minerały) plus ułatwiające trawienie (błonnik). Lekkostrawność karmy zdobyto dzięki użyciu lekkich mięs (cielęciny i kurczaka), ryżu i zanurzeniu całości w galaretce.
Podsumowując propozycja firmy Pedigree w kierunku karm dla szczeniąt jest nieco różnorodna, umiemy w niej wyszukać również karmy mokre jak również suche (każdy rodzaj występuje w kilku smakach). Jednocześnie są to karmy wytworzone przez firmę, która istnieje na rynku od wielu lat oraz nadal usprawnia swoje produkty opierając się na na doświadczeniu własnym i ekspertów z jakimi współdziała. Dzięki temu są to karmy doskonale dobrane do potrzeb szybko rozwijających się szczeniąt również ze względu na walory kaloryczne, jak i także smakowe.