Nabądź silikonowy żwirek dla swojego kotka. Czemuż warto go kupować?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotów to niezbędne akcesorium kuwety. Istnieją rozmaite warianty żwirków dla kota. Dowolny z nich przydaje się również do kuwety otwartej, jak i osłoniętej. Żwirek dla kota posiada taki mankament, że nie wolno do końca powstrzymać jego rozsiewaniu wzdłuż kuwety oraz przenoszeniu po pomieszczeniu przez pupila.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html bogata oferta na żwirki silikonowe

Który żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piasek. Jednak na rynku są dostępne przeróżne żwirki dla kotka, znacznie praktyczniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają pospolity piach. Są właściwe dla kotków, które niejednokrotnie wyruszają na pole oraz uwielbiają ryć w ziemi. Takie kotki pragną mieć w kuwecie coś znanego.

Wszak taki żwirek dla kota bardzo niespodziewanie zaczyna nieładnie pachnieć, albowiem niestety nie ma szansy odłączenia żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma strukturę małych kamyczków. Im te kamyczki są większe, tymże żwirek mniej rozprzestrzenia się po mieszkaniu.

Niemniej owy większy i grubszy jest niewiele wydajny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, którą można bezproblemowo usunąć z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe czy aromatyczne. Wybór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, trafne żwirki dla kota bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odpady na bieżąco, a wszystek żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Ów żwirek dla kota jest niezwykle wydajny.

Gdy go używamy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym środowisku, aby woda z moczu płynnie wyparowała. Bardzo popularne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy też drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek wspaniale wytłumia zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez kota.

Absorbery aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe absorbery smrodu i także neutralizatory, jakie wolno instalować w znikomej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że mają także cechy odkażające.