Niesłychanie modne zabawki dla kotków

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Z pewnością każdy chociaż raz zauważył pupila, który wyciągniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, i nawet dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród codziennych rzeczy, którą musi wykonywać każdy młody pupil. I nie chodzi tu wcale o ostrzenie pazurów, gdyż szpony każdy kot ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza osobiste terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, również w charakterze zakomunikowania, że to jego obszar. Gdy kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas sygnał, iż coś go trapi Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu pozwala ustrzec przed zrujnowaniem nasze meble.
najwyższej jakości zabawki dla kota zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka gwarantują naszym pupilkom komfort, są niezwykle pożądane szczególnie pupilom żyjącym regularnie w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Kotek wysuwa mięśnie, a na wyjątkowo poszerzonych drapakach ma możliwość do mocno skomplikowanych uciech. Prawidłowo jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, by ochronić przed podrapaniem stołki albo kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie często są właściciele, stąd ofiarą może paść kanapa w salonie. Kotki ubóstwiają również zaznaczać znane miejsce obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakieś inne zwierzę, na przykład wyjątkowego kotka.

Doskonale jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najidealniejsze, położone w beznadziejnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niezniszczalny na zniszczenia a może służyć kotu jako przyjemne pole do drzemki. Jest to zatem najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są także drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, postawionego na podstawce prosto albo skośnie, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na posadzce czy być umocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt i dla hodowli, oraz także drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest nadzwyczaj bogata, mają one najrozmaitsze kształty, posiadają różnorakie funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym smakiem oraz upodobaniami pupila. Jeżeli pupil kocha więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest aktywny i uwielbia skakać, przypuszczalnie uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.